Mezunların Çalışma Alanları

T.C. Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 26/07/2012 tarihli toplantısında görüşülen ve 2547 sayılı Kanun’un 2880 sayılı Kanun’la değişik 43/b maddesi uyarınca, Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun olan öğrencilerimiz  “GÖRSEL TASARIMCI” ünvanı almaktadırlar.

Görsel İletişim Tasarımı bölümü mezunu reklam/tanıtıma yönelik farklı iletişim kanallarını kullanarak, profesyonel bir bakış açısıyla; medyanın çeşitli alanlarından reklam dünyasına, interaktif enformasyondan bilişim teknolojileri ile veri iletişimine, TV kanallarından video, sinema prodüksiyon ve post-prodüksiyon ajanslarında uygulamalı tasarımcılığa ve yine sinema alanında özgün çalışmalardan mekan tasarımlarına, filmlerdeki karakter tasarımlarından oyun endüstrisindeki tasarımlara, yurtiçi ve yurtdışı reklam ajanslarında sanat yönetmenliğinden firmaların satış, pazarlama ve halkla ilişkiler birimlerine, basın-yayın sektörlerine, ambalaj tasarımcılığından arayüz ve etkileşim tasarımcılığına, serbest tasarım danışmanlığından güzel sanatlarla ilgili eğitim ve araştırma kurumlarında akademik kariyere, web tasarımından internet üzerindeki sosyal medya tasarımına kadar birçok önemli alanda etkin bir şekilde görev alabilmektedir.

Görsel Tasarım alanı çizim yeteneği, yaratıcılık gerektiren bir sektöre öğrenciler yetirtirmektedir. Bu alanda mezunlarımız; görsel tasarımcı, sanat yönetmeni ve yaratıcı yönetmen olarak çalışmaktadırlar.